Цефекон свічки для дітей від 3 років. Дитині 3 роки

Цефекон - свічки для дітей

Цефекон свічки для дітей від 3 років. Дитині 3 роки

На сьогоднішній день в аптеках представлена ​​велика кількість жарознижуючих засобів. Серед них одним з ефективних є препарат цефекон, що випускається у вигляді свічок. Оскільки в його склад входить парацетамол, цефекон ефективний при болях і підвищеній температурі у дітей. Ще одним його перевагою перед іншими препаратами є доступна вартість. Більш докладно про цефекон, його властивості та вікових показаннях до застосування, піде мова в цій статті.

Свічки цефекон Д для дітей: показання та складу препарату

Головною діючою речовиною свічок цефекон є парацетамол. Потрапляючи в організм дитини, він ефективно впливає на процеси терморегуляцій центри, а також знижує больову чутливість. Протягом багатьох років парацетамол доводить свою ефективність в наступних випадках:

    Зниження підвищеної температури тіла; усунення больових відчуттів.

До захворювань, при яких призначається цефекон, відносяться: ГРВІ, грип і різні дитячі інфекції.

Свічки цефекон ефективно усувають зубний і головний біль, біль в м'язах і суглобах при простудних захворюваннях. Також больові відчуття значно знижуються у дітей з травмами або несильними опіками. Призначають препарат при діагностованою невралгії.

Свічки призначені для дітей у віці від 3-х місяців до 12 років.

В окремих випадках можливе введення свічок дітям у віці 1 - 3-х місяців. Рішення про прийом Цефекон немовлям повинен приймати лікар. Показанням для застосування препарату маленькій дитині є підвищення температури тіла після вакцинації. Свічка вводиться в дозуванні 0,05 м Можна ввести дитині тільки один супозиторій. Повторне введення свічки через час заборонено.

Свічки цефекон для дітей: дозування

Дозування препарату цефекон залежить від віку і маси тіла дитини.

Разова дозування ліків становить:

    3-12 місяців (7-10 кг) - 1 свічка по 0,1 г; 1-3 роки (11-16 кг) - 1 - 2 свічки по 0,1 г; 3-10 років (17-30 кг) - 1 свічка по 0,25 г; 10-12 років (31-35 кг) - 1 - 2 свічки по 0,25 г.

У добу дитині можна вводити по 2-3 супозиторія, перерва між процедурами повинен становити не менше 4-х годин.

Свічки цефекон як жарознижуючий для дітей застосовуються протягом трьох днів. Якщо препарат необхідний як болезаспокійливий засіб, тривалість його прийому зростає до п'яти днів.

Свічки цефекон вводяться після природного випорожнення дитиною або ж після проведення очисної клізми. Дана форма препарату є дуже зручною, особливо у випадках, коли хвороба дитини супроводжується блювотою.

Використання препарату у вигляді ректальних свічок забезпечує повну відсутність негативного впливу ліків на слизові оболонки шлунка і 12-палої кишки.

Не можна приймати цефекон дітям, чутливим до парацетамолу. Заборонено прийом Цефекон у вигляді свічок дітям з наявністю запальних процесів або кровотеч в прямій кишці.

Цефекон застосовується під наглядом лікаря у випадках:

Цефекон Д для дітей: взаємодія з іншими препаратами

Забороняється використання Цефекон під час застосування інших препаратів, що містять парацетамол, щоб уникнути передозування.

Одночасне застосування Цефекон з хлорамфеніколом підсилює токсичний ефект цих двох препаратів.

Зазвичай цефекон переноситься дітьми дуже добре, в окремих випадках можливі висипання на шкірі, блювота і пронос.

Цефекон Д

Фармакологічна дія:
Діюча речовина препарату - парацетамол, надає анальгетичну і антипіретична дію. Механізм дії парацетамолу пов'язаний з пригніченням синтезу простагландинів і зниженням збудливості центру терморегуляції в гіпоталамусі. Препарат блокує фермент циклооксигеназу, пригнічує синтез простагландинів, знижує больові відчуття і гарячкову температуру тіла, на відміну від гіпотермічна препаратів не впливає на нормальну температуру тіла. У периферичних тканинах дію парацетамолу блокується клітинними пероксидазами, тому протизапальний ефект парацетамолу слабо виражений.
Препарат не має негативного впливу на водно-сольовий обмін в організмі. У зв'язку з тим, що парацетамол блокується в периферичних тканинах, він не робить негативного впливу на слизові оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Препарат швидко всмоктується в загальне кров'яне русло. Максимальна концентрація активної речовини в плазмі крові відзначається через 30-60 хвилин після введення. Біодоступність у дітей і новонароджених практично не відрізняється від такої у дорослих. Препарат проникає через гематоенцефалічний і гематоплацентарний бар'єри. Метаболізується в печінці, виводиться переважно з сечею. Період напіввиведення препарату становить близько 2-3 годин.

Показання до застосування:
Препарат застосовують у дітей з 3-х місяців до 12 років.
При гарячкових станах при інфекційно-запальних захворюваннях (в тому числі грип, гострі респіраторно-вірусні захворювання, дитячих інфекціях) для зняття лихоманки в поствакцинальний період.
Як анальгетическое засіб при больовому синдромі слабкої та помірної інтенсивності (в тому числі головні болі, болі при травмах, зубні болі, болі в м'язах) різної етіології.
Допускається одноразове застосування препарату у дітей віком від 1 до 3 місяців з метою зняття гарячкового синдрому після вакцинації.
Прийом препарату у дітей повинен проходити за призначенням і під контролем педіатра.

Спосіб застосування:
Препарат застосовують ректально. Рекомендується вводити супозиторій після очисної клізми або мимовільного випорожнення кишечника.
Дозування препарату залежить від віку дитини і маси тіла. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 60мг / кг маси тіла.

Середні дозування для дітей:
Діти у віці від 1 до 3 місяців - 50 мг 2-3 рази на добу.
Діти у віці від 3 до 12 місяців - 100 мг 2-3 рази на добу.
Діти у віці від 1 року до 3 років - 100-200мг 2-3 рази на добу.
Діти у віці від 3до 10 років - 250мг 2-3 рази на добу.
Діти у віці від 10 до 12 років - 500 мг 2-3 рази на добу.
Перерва між прийомами повинен становити не менше 4-6 годин.
При застосуванні препарату в якості антипіретичної кошти курс лікування становить 3 дні, як анальгетик 5 днів. У разі необхідності дози і тривалість курсу лікування можуть бути скориговані лікуючим лікарем.

Побічні дії:
Препарат добре переноситься, в окремих випадках можливий розвиток таких побічних ефектів:
З боку травної системи: нудота, блювота, болі в шлунку, діарея.
Алергічні реакції: висип на шкірі і слизових, кропив'янка, свербіж шкіри, набряк Квінке.
З боку системи кровотворення: анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз.
При тривалому прийомі можливе порушення функції нирок.

Протипоказання:
Дитячий вік до 1 місяця.
Індивідуальна непереносимість компонентів препарату.
Наявність запалення або кровотечі в прямій кишці.
З обережністю призначають при:
захворюваннях системи кровотворення (в тому числі анемія, тромбоцитопенія).
Порушеннях функції печінки і нирок.
Вродженому дефіциті ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:
Препарати, що володіють гепатотоксическим ефектом, можуть спровокувати передозування парацетамолу, за рахунок зниження метаболізму.
Інгібітори мікросомального окислення (циметидин) знижують ризик гепатотоксичної дії.
Одночасний прийом з саліцилатами підвищують ризик розвитку нефротоксичних ефектів.
При одночасному прийомі з хлорамфеніколом підвищуються токсичні ефекти обох препаратів.
Препарат підсилює дію препаратів володіють антикоагулянтними ефектами.

Передозування:
Даних про передозування препарату не надходило.

Форма випуску:
Свічки для ректального застосування по 10 шт в картонній упаковці.

Умови зберігання:
У сухому місці при температурі не вище 20 градусів Цельсія.
Термін придатності - 2 роки.

Склад:
1 супозиторій ректальний містить:
Парацетамол - 0,05; 0,1 або 0,25;
Допоміжні речовини.

Цефекон Д свічки для дітей: інструкція із застосування

Фармокологическое дію

Дитячі свічки Цефекон Д, використовуються для зниження температури і знеболення. Це здійснюється, за рахунок протидії доступу циклооксигеназа в центральну нервову систему. Клітинні пероксидази, блокують ефект від парацетамолу на циклооксигеназу, тому жарознижувальний процес йде поступово. Також, препарат не впливає на слизову оболонку, і перешкоджає проведенню води і натрію.

Фармакокінетика

Всмоктування і розподіл

Препарат проникає в організм через напівпроникний бар'єр, який знаходиться між кров'ю і нервовими тканинами, досить легко абсорбуючись в шлунково-кишковому тракті. Дуже швидко досягає потрібного ефекту, за рахунок великого відсотка з'єднання з білками плазми, в проміжку часу від 30 до 60 хвилин. Цей відсоток складає близько 15 відсотків.

Метаболізм і виведення

Обмін необхідних речовин (метаболізм) відбувається в печінці. У процентному співвідношенні, десь 80 відсотків препарату входить в реакцію з сульфатами і з глюкуроновою кислотою, для отримання неактивних метаболітів. 17 відсотків, бере участь в утворенні активних метаболітів, за допомогою детоксикації ароматичних сполук, які після, трансформуються в неактивні. Якщо в організмі бракує глутатіону, це компенсується за рахунок нейтралізації ферментних систем гепатоцідов і їх подальшого некрозу. Близько 90 відсотків парацетамолу, надалі, виходить природним шляхом через нирки у вигляді глюкуронідів і сульфатом, і близько 3 відсотків в незмінному вигляді.

Фармакокінетика в особливих клінічних випадках

Для дітей в перші дні життя і, в наслідку, від 3 до 10 років, речовиною, що накопичується в різних частих організму, може бути сульфат парацетамолу, а для хлопців від 12 років-кон'югований глюкуронід. Їх Vd і біологічна доступність, абсолютно ідентична з дорослими людьми, і особливої ​​різниці в швидкості видалення з організму парацетамолу разом з сечею, немає.

Дозування

В ході лікування від підвищеної температури, термін застосування становить близько трьох днів, при різного виду болях до п'яти днів. Якщо вам необхідний повторний курс, краще проконсультуватися з лікарем.

Застосування ліки, залежить від маси тіла і віку дитини. В середньому, це від 10 до 15 міліграмів на один кілограм ваги. Застосовується 2-3 рази на день, з проміжком від 4 до 6 годин. Межа допустимого споживання-60 міліграм на кілограм ваги.

Свічки застосовуються ректально, через пряму кишку дитини, після очищає клізми, або довільного звільнення кишечника.

Передозування

Випадків передозування свічці Цефекон Д не спостерігалося.

Лікарська взаємодія

При самому незначному перевищенні дози, існує небезпека сильної інтоксикації, за рахунок мікросомального окислення в печінці, таких індукторів як фенітоїн, етанол, барбітурати, флумецінол, рифампіцин, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти. Так як, вони в багато разів множать, кількість активних метаболітів.

Також слід уникати спільного застосування даного препарату з парацетамолом (викликає токсичний ефект хлорамфеніколу, збільшується активність антикоагулянтів, урикозурические кошти перестають працювати) і саліцилатами (може розвинутися нефротоксичність). Також цімедін знижує небезпеку гепатотоксичних ефектів.

Побічна дія

Побічні ефекти можуть виникати в різних частинах організму. В районі травної системи можуть бути болі, нудота або блювота. Кровоносна система може вказувати на анемію, тромбоцитопенію, лейкопенію або агранулоцитоз. Також може бути присутнім алергія, така як: висип різного типу, свербіж, і рідко набряк Квінке. При перевищенні терміну застосування та дозування, можуть турбувати гепатотоксичні та нефротоксичні дії, гемолітична анемія або апластична анемія, метгемоглобінемія і панцитопенія.

Умови та термін зберігання

Препарат необхідно зберігати при температурі не нижче і не вище, 20 градусів, в місці недоступному для дітей, і вогкості. Можна використовувати в плині 2 років.

Показання

Свічки можуть застосовуватися для дітей від 3 місяців до 12 років. Для дітей більш молодшого віку, застосування даного препарату передбачено, тільки під контролем лікаря, одного разу і для зниження температури тіла, після застосування будь-якої вакцини.

Свічки можуть застосовуватися при:

Різного виду болях: головних, зубних, суглобових, м'язових або травматичних. Для зниження температури тіла, при вірусних захворюваннях або після проведення вакцинації. Вік від 0 до 1 місяця. Алергія на парацетамол.

Якщо у вас є порушення функцій печінки і нирок, синдром Жильбера, Дубіна-Джонсона, Ротора, захворювання системи крові (анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія), дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем і будьте вкрай обережні, застосовуючи даний препарат.

Особливі вказівки

Будьте обережні, застосовуючи разом зі свічками, інші препарати, що містять парацетамол, для зниження температура. Ви можете викликати передозування парацетамолу в організмі. Якщо ви застосовуєте даний препарат, і протягом 5 днів болю не проходять, а на протязі 3 днів температура не спадає, зверніться до лікаря. Застосовуючи дані свічки, більше ніж 5-7 днів, вам варто знати, що парацетамол може змінювати показники глюкози і сечової кислоти в плазмі, при взятті аналізів. Необхідно контролювати стан вашої печінки і периферичної крові.

Автор: Ivan Kostin

Дата публікації: 05.10

Запис навігація


Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...