Чи можна дати дитині прізвище діда

Чи можна дати дитині подвійне прізвище?

Хочу змінити по батькові та прізвище (на дідусеві), але я чекаю малюка (народження на початку липня) і ми ще не зареєстровані (плануємо зареєструвати стосунки до народження). при реєстрації хочу залишити свою нову прізвище + взяти прізвище чоловіка. Малюкові теж хочемо дати моє прізвище + майбутнього чоловіка. моя мета - це дати дитині прізвище діда (яку ще не ношу) + прізвище майбутнього чоловіка, чи можливо це здійснити до народження км це зробити?

Відповіді юристів

03 Марта 2016 - м Москва і МО

Добрий день Аліна! З народженням дитина може опанувати прізвищем матері, батька або складовою, що складається з двох прізвищ його батьків. В даному випадку спочатку краще змінити прізвище Вам на прізвище діда, потім укласти шлюб і народивши дитину дати йому прізвище, що складається з батьківських.
З повагою, юрист-консультнт Кірєєв Антон (anton. Kireev88 @ gmail. Com)

Консультація

Ваше питання розміщений Безкоштовно . Для отримання додаткової консультації вам необхідно здійснити оплату.

Оплата рахунку

Сума до сплати резервується на рахунку сервісу і буде передана фахівцеві тільки після надання послуги. При відмові фахівця виконати отплаченную послугу або при неналежну якість виконання сума повертається замовнику.

Більше 30 способів миттєвої оплати і гарантія повернення коштів

Оплата займає не більше 30 секунд і здійснюється з безпечного протоколу передачі даних

Хочемо дитині дати прізвище діда

Підкажіть, це правда, що закон забороняє. або є які-небудь моменти, які дозволять нам дати дитині гідну прізвище. дякую

Вам сказали правильно, на мій погляд нічого страшного, що до повноліття поживе під прізвищем батька або матері, після може під будь-який, якщо захоче. Витяги з Сімейного кодексу:
Стаття 58. Право дитини на ім'я, по батькові та прізвище

1. Дитина має право на ім'я, по батькові та прізвище.

2. Ім'я дитині дається за згодою батьків, по батькові присвоюється за іменем батька, якщо інше не передбачено законами суб'єктів Російської Федерації або не грунтується на національному звичаї.

3. Прізвище дитини визначається прізвищем батьків. При різних прізвищах батьків дитині присвоюється прізвище батька або прізвище матері за згодою батьків, якщо інше не передбачено законами суб'єктів Російської Федерації.

4. При відсутності угоди між батьками щодо імені та (або) прізвища дитини виникли розбіжності вирішуються органом опіки та піклування.

5. Якщо батьківство не встановлено, ім'я дитині дається за вказівкою матері, по батькові присвоюється за іменем особи, яка записана в якості батька дитини (пункт 3 статті 51 цього Кодексу), прізвище - за прізвищем матері.


Стаття 59. Зміна імені та прізвища дитини


1. За спільної прохання батьків до досягнення дитиною віку чотирнадцяти років орган опіки та піклування, виходячи з інтересів дитини має право дозволити змінити ім'я дитині, а також змінити присвоєну йому прізвище на прізвище другого з батьків.
(в ред. Федерального закону від 15.11.1997 N 140-ФЗ)
(див. текст в попередній редакції)

2. Якщо батьки проживають окремо і батько, з яким проживає дитина, бажає присвоїти йому своє прізвище, орган опіки та піклування дозволяє це питання в залежності від інтересів дитини та з урахуванням думки іншого з батьків. Врахування думки батьків не обов'язковий при неможливості встановлення його місця знаходження, позбавлення його батьківських прав, визнання недієздатним, а також у випадках ухилення батьків без поважних причин від виховання та утримання дитини.

3. Якщо дитина народжена від осіб, які не перебувають у шлюбі між собою, і батьківство в законному порядку не встановлено, орган опіки та піклування, виходячи з інтересів дитини має право дозволити змінити його прізвище на прізвище матері, яку вона носить у момент звернення з таким проханням.

4. Зміна імені та (або) прізвища дитини, яка досягла віку десяти років, може бути зроблено тільки з його згоди.

Чи можна дати дитині прізвище дідаУ цій статті я розповім яке прізвище дати дитині відповідно до Сімейного кодексу РФ.

Поряд з ім'ям та по батькові, прізвище ідентифікує будь-якого громадянина нашої країни. Прізвище дають дитині при народженні. Це потрібно для того, щоб ми могли користуватися своїми правами і виконувати обов'язки.

Яку дати дитині прізвище: матері або батька?

Коли чоловік і жінка візьмуть шлюб, виникає питання - яке прізвище буде носити кожен з подружжя після весілля?
Сімейний кодекс РФ надає нам кілька варіантів на вибір.


У традиційному варіанті дружина бере прізвище чоловіка. А є і емансипований варіант, коли чоловік бере прізвище дружини.
Після реєстрації шлюбу кожен з подружжя може також продовжувати жити під своєю дошлюбної прізвищем. Ну і нарешті, якщо обоє з подружжя бажають зберегти дошлюбне прізвище і одночасно підкреслити сімейну спільність, дозволяється прізвище дружини приєднати через дефіс до прізвища чоловіка (але не навпаки!), І це нове, подвійне ім'я стає для подружжя загальним.


Але через час проблема з вибором прізвища може знову виникнути в родині. Це відбувається коли у подружжя народжується дитина, і їм доводиться вирішувати, яка ж прізвище буде у їх крихти.
Найпростіший випадок - якщо подружжя носять загальну прізвище. Природно, при державній реєстрації її і запишуть в свідоцтво про народження малюка.


При різних прізвищах вибір здійснюють самі батьки. Якщо згоди щодо обрання досягти не вдається, то необхідно звернутися в органи опіки та піклування або до суду.
Деякі батьки думають, що зберігши різні прізвища після шлюбу, вони зможуть дати дитині подвійне родове прізвище. На жаль, це не дозволено законом. Хоча досягти такого результату можна, але тільки в обхід закону. Для цього один з подружжя за деякий час до народження крихітки повинен взяти цю бажану подвійне прізвище та зареєструвати зміну свого імені.


Ще одне модне віяння: привласнювати близнюкам різні прізвища. Один з дітей як би продовжить рід батька, а другий - матері. І хоча психологи категорично проти подібних експериментів, юристи такої можливості не заперечують.

Яке прізвище дати дитині якщо мама не заміжня?

У тому випадку, якщо малюк з'явився на світ поза шлюбом, але батьківство встановлено, за обопільною згодою батьків малюк може прийняти прізвище тата або залишити мамину. Якщо батьківство не встановлено, то вибору немає - малюкові присвоюють тільки прізвище мами.
Іноді самотні мами згодом виходять заміж. І вони цікавляться, чи можна присвоїти дитині прізвище вітчима? Відповідно до ч.3 ст.59 Сімейного кодексу РФ, якщо дитина народжена від осіб, які не перебувають у шлюбі між собою, і батьківство в законному порядку не встановлено, органи опіки та піклування, виходячи з інтересів дитини, вправі дати такий дозвіл. Потрібно тільки врахувати одну важливу обставину: мама дитини, на момент звернення з подібним проханням, сама повинна носити прізвище чоловіка. У цьому випадку, крім загальної прізвища, жодної правової зв'язку між вітчимом та пасинком або падчеркою не виникає.


Зміна прізвища також можливо при усиновленні дитини вітчимом, однак тут відбувається не тільки зміна імені, але і встановлюється родинний зв'язок, а отже у новоспеченого тата з'являються права і обов'язки батьків.

Зміна прізвища дитини.


Громадянину Росії, яка не досягла 14 років, закон не забороняє змінити своє прізвище. При цьому нове прізвище вибирається не довільно: це може бути тільки перехід на прізвище другого з батьків, якщо вони різні у матері і у батька (ч.1 ст.59 Сімейного кодексу РФ, ч.4 ст.58 ФЗ Про акти громадянського стану).


Що для цього потрібно?


По-перше, треба отримати дозвіл органу опіки за місцем проживання неповнолітнього. Для розгляду цього питання компетентну посадову особу надається:

  • Заява батьків неповнолітнього;
  • Довідка з місця проживання дитини (виписка з будинкової книги);
  • Оригінал свідоцтва про народження дитини і його копія.

Якщо неповнолітній дитині вже виповнилося 10 років, то його думка при зміні прізвища враховується і потрібно його згоду в письмовому вигляді.


Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...