Дитина 3 років неповний робочий день. Дитина 3 роки

Формулювання наказу про достроковий вихід на роботу на неповний робочий день

+ 4 2612 09 липня 2012 р

Чи призначається мені допомогу по догляду за дитиною до 3-х років з урахуванням доходів. Дитині 1г 8 міс. чоловік тимчасово не працює, я аспірант очної форми навчання, отримую стипендію. Працюю за сумісництвом на 0,35 ставки на цій же кафедрі (за законом аспірант має право працювати на максимум на 0.5 ст). В управлінні праці та соц захисту насел вимагають наказ з формулюванням: перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, працює неповний раб день. А в наказі написано: аспірант узятий як зовнішній сумісник на 0,35 ст. і все. Упр праці та соц защ насів вимагає повернення допомоги за період моєї роботи сумісником через такого формулювання! Хто правий?

Згідно зі статтею 179 КЗпП і статті 18 Закону України «Про відпустки» за бажанням жінки в період її перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за нею зберігається право на одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
За частини сьомої статті 14 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» матерям, які в період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вийшли працювати в режимі неповного робочого часу або вдома, що підтверджується довідкою з місця роботи, допомога по догляду за дитиною виплачується в повному розмірі.
Оскільки відповідно до підпункту 2 пункту 23 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 р № тисячу сімсот п'ятьдесят одна (далі - Порядок), виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється з дня початку виконання трудових обов'язків особою, яка доглядає за дитиною, для продовження отримання цієї допомоги особі необхідно подати до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання довідку з місця роботи про початок виконання трудових орга ностей на умовах неповного робочого часу або вдома в період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (п. 20 Порядку).
Якщо особа вийде працювати на умовах повного робочого часу або оформить відпустку в зв'язку з навчанням, то протягом п'яти днів після видання наказу про припинення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку роботодавець повинен повідомити про це орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи. В іншому випадку підприємство несе відповідальність за шкоду, заподіяну державі внаслідок несвоєчасного повідомлення, і відшкодовує його в установленому законом порядку (п. 48 Порядку).
Виходячи з вищевикладеного, в наказі про Ваш прийомі на роботу має бути зазначено, що Ви прийняті на роботу на умовах неповного робочого часу на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Дивіться також

У декрет з декретної точки. Що мене чекає?

Працюю на декретній посаді основний співробітниці. Сама планую піти в декрет.

Соціальна допомога одинокій мамі

У мене 2 дітей (6,5 і 3,5), я самотня мама ніде не

Які посібники мені можна оформити і як?

Привіт, хочу дізнатися які посібники я можу оформити. Мені 21 рік у

Яку максимальну вагу повинен бути у рюкзака першокласника?

Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи є на законодавчому рівні стаття в якій регламентується

Чи може мати-одиначка подати на аліменти?

Вітаю! я мати одиначка двох дітей маленьких. Хочу подати на аліменти.

Згідно із законом можу я претендувати як мати на ще якісь виплати?

Моєму синові 2 роки. Пів року тому помер батько дитини з

Догляд за дитиною до 3-х років: коли не виплачуються допомогу на дитину і лікарняні

Мінсоцполітики нагадало, що з 1 липня 2014 року допомога при народженні дитини та допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об'єднані в один вид допомоги і встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини.

При цьому передбачено продовження виплати допомоги особам, у яких закінчився термін виплати допомоги при народженні першої дитини. Зокрема, для осіб, у яких закінчився такий термін виплати допомоги, яка виплачується 24 місяці, на наступні 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 гривень. Це дозволить зберегти право на зарахування часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу.

За осіб, які доглядають за дитиною і отримують допомогу до досягнення нею трирічного віку та / або допомога при народженні дитини, передбачена сплата ЄСВ.

У разі працевлаштування отримувача допомоги (або виходу на роботу, в тому числі в режимі неповного робочого часу), виплата допомоги в розмірі 130 гривень припиняється.

Крім того, в листі від 23.10 р № 1601/5 / 75-14 фахівці відомства повідомили, що право на отримання допомоги по догляду за хворою дитиною настає тільки в разі припинення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку незалежно від того, працює жінка повний або неповний робочий день.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН

Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про неї редакції

Останні новини

На порядок денний

Інформаційні партнери

© ТОВ Інформаційно-аналітичний центр ЛІГА, 1991-2016.
© ТОВ ЛІГА ЗАКОН, 2007-2016.
© Інформаційне агентство ЛІГА: ЗАКОН, 2010-2016.

Для ілюстрування матеріалів і створення рекламних макетів
використовуються фотозображення і ілюстрації Thinkstock

Відпустка по догляду за дитиною і неповний робочий день № 12, червень 2009 р

Увага! Ця сторінка є архівної, можливо матеріали опубліковані на ній вже застаріли. З актуальною інформацією для підприємців ви можете ознайомитися в Газеті «Приватний підприємець»

Працівниця підприємця працює на умовах неповного робочого дня, оскільки одержує допомогу по догляду за дитиною. Чи має вона право на оплату лікарняного по догляду за дитиною і на щорічну відпустку?

(Питання надійшов на сайт газети)

Згідно ст. 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП) за бажанням жінки в період її перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за жінкою зберігається право на одержання допомоги по догляду за дитиною. Такі ж норми містяться і в ст. 18 Закону України від 15.11.96 р № 504/96-ВР "Про відпустки" (далі - Закон про відпустки).

Стаття 56 КЗпП передбачає, що як при прийомі на роботу, так і згодом за угодою між працівником і роботодавцем може встановлюватися неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Крім того, на прохання жінки, яка має дитину віком до 14 років, роботодавець зобов'язаний встановити їй неповний робочий день (або неповний тиждень). Оплата праці в таких випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу Чи не тягне за собою ніяких обмежень обсягу трудових прав працівників (ст. 56 КЗпП).

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки час фактичної роботи (в тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка, зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Тому жінка, яка одночасно працює на умовах неповного робочого часу і знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, має право на щорічну відпустку.

Таку ж думку наведено і в листі Мінпраці та соціальної політики від 06.06 р № 179/13 / 116-07.

З оплатою лікарняного листка по догляду за дитиною справа йде трохи інакше. Робота на умовах неповного робочого часу фактично не перериває відпустки по догляду за дитиною.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є лікарняний листок. Така норма передбачена ст. 51 Закону України від 18.01.2001 р № 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, витратами, зумовленими народженням та похованням". На виконання даної статті наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 р № 455 затверджено Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян. Згідно п. 3.15 р. 3 даної Інструкції в період частково оплачуваної відпустки по догляду за дитиною до трьох років не видається листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною *. Тому в даному випадку немає підстав для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності.

У листі Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.03 р № 04-06 / З-5 / з-74 повідомляється, що якщо в порушення вимог Інструкції жінці все ж буде виданий лікарняний листок, то підстав для надання допомоги по непрацездатності по догляду за дитиною в даному випадку все одно немає.

Таким чином, підприємець не повинен нараховувати "лікарняні" по догляду за дитиною жінці, яка одночасно працює у нього на умовах неповного робочого часу і знаходиться у відпустці по догляду за дитиною.

Ольга Афанасьєва,
Незалежний консультант

* На жаль, в Інструкції немає відповіді на питання, який документ в цьому випадку жінці повинно видати установа охорони здоров'я замість листка тимчасової непрацездатності? Адже працівниця повинна представити підприємцю документ, що підтверджує її відсутність на роботі з поважної причини. Редакція "Приватного підприємця" направила офіційні запити до Міністерства охорони здоров'я та Мінпраці України. Отримані відповіді ми обов'язково опублікуємо на сторінках газети. (Прим. Редакції.)

Змінено 24.05 14:22


Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...