Заняття з дітьми 5 років професії

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему «Професії»

Заняття з дітьми 5 років професіїКонспект логопедичного заняття з розвитку мовлення старших дошкільників на тему Професії. У даній роботі представлені різноманітні прийоми роботи, спрямовані на засвоєння дітьми на активізацію словникового запасу по даній темі, формування граматичних категорій, зв'язного мовлення.

Мета. складання описового оповідання з опорою на схему.

  • Активізувати, уточнити і розширити словник по даній темі;
  • Учити вживати в мові іменники в формі орудного відмінка;
  • Розвивати уміння утворювати слова, що позначають жіночі професії з суфіксом - іц-, - ніц-;
  • Ознайомити дітей з утворенням складних слів, що позначають професії;
  • Розвивати вищі психічні функції;
  • Виховувати інтерес і повагу до людей різних професій;
  • Розвивати спостережливість і допитливість.
  • Іменники: кухар, пожежник, водій, вчитель, вихователь, лікар, художник, поліцейський, шприц, градусник, ніж, ополоник; пензлик, фарби, свисток, жезл, сажотрус, лісоруб, землекоп, бджоляр, рибалка, співачка, фокусніца, перекладачка, вчителька, вихователька, художниця, провідниця.
  • Дієслова: вчити, читати, писати, готувати, варити, смажити, управляти, керувати, різати, лікувати, робити уколи, міряти температуру, рубати, ловити, стригти, тушкувати, продавати, малювати, будувати, керувати.

Устаткування. презентація, головні убори представників різних професій, інструменти.

Хід заняття

Логопед: «Здрастуйте, діти. Мене звуть Вікторія Костянтинівна, і сьогодні ми з вами вирушимо в Місто майстрів. Це таке місце, де живуть веселі і працьовиті люди. А що це за люди ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте мої загадки »:

Загадки про професії (активізація номинативного словника)

Скажи, хто так смачно
готує борщ капустяні,
Пахучі котлети, салати, вінегрети,
Всі сніданки, обіди? (кухар)

Встаємо ми дуже рано,
Адже наша турбота всіх відвозити вранці
На роботу. (водій)

З вогнем боротися ми повинні
С водою ми напарники.
Ми дуже людям всім потрібні,
Відповідай швидше, хто ж ми? (пожежники)

Хто в дні хвороб всіх корисніше
І лікує нас від усіх хвороб? (лікар)

Хто вчить діточок писати і читати,
Природу любити, людей похилого віку поважати? (учитель)

Гра «Хто що робить?» (Активізація предикативного словника)

Логопед: «Молодці хлопці! Жителі Міста майстрів раді вітати вас і хочуть дізнатися, чи добре ви розбираєтеся в професіях. Зараз я буду називати професію людини, а ви що він вміє робити? »

Кухар що вміє? готувати, варити, смажити;
Учитель що вміє? вчити читати, писати;
Лікар що вміє? лікувати, робити уколи, ставити градусник;
Художник що вміє? малювати;
Пожежний що вміє? гасити пожежу;
Будівельник що вміє? будувати будинки;
Продавець що вміє? продавати товари;
Перукар що вміє? стриже, робить зачіски;
Водій що вміє? керувати машиною;
Мотоцикліст що вміє? керувати мотоциклом;
Льотчик що вміє? керувати літаком;
Поліцейський що вміє? управляє рухом машин, захищає людей;
Піаніст що вміє? грає на піаніно;
Гітарист що вміє? грає на гітарі.

Гра «Ким ти будеш?»

Логопед: «Жителі міста майстрів пропонують нас самим стати жителями міста. Ви згодні? Тоді зараз ми з вами перетворимося в людей різних професій, але для цього треба закрити очі (логопед надягає на дітей головні убори представників різних професій). Хлопці, відкривайте очі ».

На тобі каска будівельника, ким ти став? Будівельником.
На тобі ковпак кухаря, ким ти став? Кухарем.
На тобі капелюх художника, ким ти став? Художником.
На тобі шапочка лікаря, ким ти став? Лікарем.
На тобі кашкет поліцейського, ким ти став? Поліцейським.

Гра «Знайди інструмент».

Логопед: «Хлопці, скажіть, чи все у нас для роботи або чого не вистачає? Звичайно, нам не вистачає інструментів. Подивіться, у мене в коробочці лежать інструменти для різних професій. Зараз ви по черзі виберіть потрібний і скажіть, чим ви будете працювати ».

Я буду працювати... шприцом, градусником; ножем, ополоником; пензликом, фарбами; свистком, жезлом.

Логопед: «Молодці, хлопці! Тепер ви справжні жителі Міста майстрів. Скажіть, а чим користуються в роботі люди інших професій? Чим працює перукар, продавець, вчитель, двірник, кравець / швачка?

Логопед: «А тепер хлопці, вставайте кругом. Дивіться і повторюйте за мною руху ».

Ну-ка льотчики, пілоти,
Приготувалися до польоту.
До літака підійшли
І по трапу вгору зійшли.
Починається політ.
Загудів наш літак.
Вгору піднявся, полетів.
Льотчик вправо подивився,
льотчик вліво подивився.
Швидко полетів вперед
Наш поштовий літак.

Логопед: «Хлопці, подивіться, жителі міста просять нас допомогти їм. Вони кажуть, що для всіх жителів вистачило професій, а як назвати їхню професію ніхто не знає. Давайте їм допоможемо, і придумаємо назву професії ».

Ця людина рибу ловить, він хто? Рибалка.
А цей ліс рубає, хто він? Лісоруб.
А цей труби чистить, він хто? Сажотрус.
А цей землю копає, він хто? Землекоп.
А цей бджіл розводить, хто він? Бджоляр.

Спасибі вам, хлопці, тепер і у нас є професії.

Логопед: «А ще в нашому місті живе багато майстринь. Як же нам назвати їх професії? »

Він співак, а вона... співачка;
Він льотчик, а вона... льотчиця;
Він художник, а вона... художниця;
Він учитель, а вона... вчителька;
Він письменник, а вона... письменниця;
Він вихователь, а вона... вихователька;
Він провідник, а вона... провідниця;
Він перекладач, а вона. перекладачка;
Він фокусник, а вона... фокусніца.

Гра «Розкажи про професії».

Логопед: «А тепер давайте кожен вас розповість про ту професію, яку він отримали в Місті майстрів. А допоможе вам ось ця схема ».

Діти по черзі складають описовий розповідь про свою професію з опорою на план:

  • Назви професію.
  • Чим займається людина даної професії?
  • Чим він працює?
  • Де він працює?
  • Логопед: «Наша подорож підійшла до кінця. Скажіть, вам сподобалося в Місті майстрів? Згадайте, а хто там живе? »

    Диференційована оцінка відповідей дітей.

    Бесєдіна Вікторія Костянтинівна,
    вчитель-логопед,
    ГБДОУ Дитячий сад № 1238,
    м. Москва

    Матеріал по темі:
    Конспект уроку на тему: Подорож у світ професій

    Конспект заняття для дітей 4-5 років

    Тема: Подорож у світ професій.

    1) Викликати у дітей інтерес до навколишнього світу.

    2) Ознайомити з терміном професія, з професіями продавця, шофера, художник, кухарі.

    3) Збагачувати словниковий запас, розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення, уяву. пам'ять.

    4) Виховувати почуття поваги до людей праці.

    -іллюстраціі з професіями, фартухи, муляжі фруктів і овочів, продукти (ковбаса, батон, сир, помідор), тарілки, ложки, серветки, папір, олівці).

    Вихователь. У кожної дорослої людини є професія. Що ж таке професія? Професія - це значить вміння, це праця, якій людина присвячує все своє життя. І сьогодні ми з вами вирушимо в захоплюючу подорож, щоб познайомитися з деякими з професій.

    У магазині, на базарі, і в буфеті нарешті,

    Усюди, де б ви не бували,

    Вас зустрічає. (Продавець).

    Вихователь показує картинку.

    - Хто такий продавець? Чим він займається?

    Зараз ми з вами розіграємо невелику сценку. Ми виберемо продавця і покупця. На столі у мене лежать фрукти і овочі. Значить магазин у нас буде якийсь? (Продуктовий). Давайте з вами згадаємо, які ввічливі слова нам будуть потрібні в магазині? (Здрастуйте, спасибі, будь-ласка, до свидини).

    - Яким же повинен бути продавець? (Добрим, чуйним, уважним, чарівним).

    Відгадайте наступну загадку.

    Ходить майстер в ковпаку,

    З ополоником в руці.

    Він готує нам обід:

    Кашу, щі і вінегрет. (Кухар)

    Вихователь показує картинку. Що робить кухар? (Відповіді дітей).

    Вихователь. Кухар і справді вміє смачно готувати, може апетитно і красиво оформити будь-яку страву, салат і торт.

    - Як ви думаєте, важка у нього робота? (Відповіді дітей).

    Зараз ми з вами побудемо в ролі кухарів. На столі лежать порізані продукти (ковбаса, батон, сир, паштет, помідор). Вам потрібно зробити з них бутерброд. - Що спочатку потрібно зробити кухареві? (Правильно, одягнути фартух, вимити руки).

    -інсценіровка (2-3 чол.)

    - Яким повинен бути кухар? (Охайним, акуратним, уважним).

    Дорогі хлопці, відгадайте наступну загадку.

    Уміло він веде машину-

    Адже за кермом не перший рік

    Злегка шарудять тугі шини.

    Він нас по місту везе. (Шофер)

    (Вихователь розповідає, супроводжуючи розповідь картинками).

    Вихователь. Шофер - це людина, чия робота пов'язана з водінням машини. - На який сигнал світлофора водієві дозволяється їхати? (На зелений). Що означає червоний сигнал світлофора? (Рух забороняється). Що означає жовтий сигнал світлофора? (Приготуватися). Правильно.

    А тепер ми з вами пограємо в гру, яка називається світлофор.

    -Яким же повинен бути шофер? (Уважним, відповідальним, чуйним, дотримуватися правил дорожнього руху).

    Вихователь. Хлопці, а тепер спробуйте відгадати наступну загадку.

    У мене є олівець,

    Акварель, палітра, кисть

    І паперу щільний лист,

    А ще - мольберт-треножник

    Тому що я. (Художник).

    - Хто ж такий художник? (Відповіді дітей).

    Вихователь. - Правильно. Художник - людина, яка займається образотворчим мистецтвом, створює картини, малює портрети, пейзажі, натюрморти. І зараз ми з вами побудемо маленькими художниками. Подивіться, у мене на мольберті два листочка, вам потрібно буде зобразити на них особа чоловічка.

    -игра-конкурс (2-3 чол.)

    Вихователь. Хлопці, вам сподобалося бути художниками. (Відповіді дітей).

    І так, як же по-вашому повинен бути художник? (Талановитим, вміти фантазувати, акуратним).

    Вихователь. І так, з якими професіями ми сьогодні познайомилися? (Відповіді дітей).

    Хлопці, давайте закінчимо нашу подорож грою, которфя називається Хто, що робить? Я буду називати професії, а ви повинні одним словом сказати, що робить людина цієї професії. (Наприклад кухар-. Варить, продавець. Продає, художник. Малює, шофер. Водить машину).

    І так наше подорож підійшла до кінця, і мені хотілося б, щоб ви помріяли над тим, ким хоче стати кожен з вас?

    Конспект логопедичного заняття на тему "Професії" (узагальнення).

    Орлова О. Л. Учитель-логопед.


    Корекційно-освітні завдання: закріпити знання дітей про професії дорослих, знаряддях праці; вправляти в навичках освіти іменників від дієслів, в складанні простих речень з союзом, вправляти в правильному вживанні прийменника - в - в складанні простих речень, складних слів; підбирати підходящі за змістом визначення;

    Корекційно-розвиваючі завдання: розвивати увагу, абстрактне мислення, дрібну моторику;

    Корекційно-виховні завдання: виховувати повагу до праці дорослих.

    Обладнання: картинки із професіями, картинки з транспортом, картки з предметами.

    1 . Організаційний момент. Приходить в гості Незнайка і питає дітей: "Як називається ваш д / сад. Хто вас сюди призводить? А що в цей час роблять ваші тата й мами, коли ви в д / садку. "(Діти відповідають).
    Незнайка запитує: "А ви знаєте, ким працюють ваші батьки?" (Діти відповідають).
    Учитель-логопед: Незнайка, діти у нас знають назву багатьох професій, залишайся і грай вшити з нами, і ти теж багато дізнаєшся.

    2. Д / гра "Назви професію. ".
    Незнайка грає вшити з дітьми. Діти стають в коло і грають з м'ячем. Учитель-логопед задає питання, діти відповідають.
    Вчить (хто.) - учитель
    Будує (хто.) - будівельник
    Водить (хто.) - водій
    Незнайка готує (хто.) - Пончик, а лікує (хто.) - Пілюлькін. (діти підкажіть Незнайку).

    3. Логопед загадує загадки.

    4. Д / гра "Підбери слово".

    Учитель-логопед пропонує дітям взяти зі столу картинки, назвати осіб яку професію на них зображений, і підібрати до нього слова визначення.
    Льотчик який. - хоробрий, сміливий.
    Учитель який. - розумний, добрий.
    Водій який. - уважний, обережний.
    Незнайка лікар який. - злий, страшний. Діти його поправляють лікар - добрий, турботливий.

    5. Д / гра "Хто працює на машинах. "(Формування навички словотворення.)
    Учитель-логопед пропонує дітям сісти на килим і сказати. "Що намальовано на картинках. Які види транспорту ви побачили. (Наземний, водний, повітряний) ".
    На тракторі оре тракторист.
    Поїзд водить машиніст.
    На літаку літає льотчик.
    На машині їздить водій, шофер.
    А ти, Незнайко, знаєш, хто літає на ракеті. - космонавт, я сам літав. Правильно, діти його хвалять.

    6. Д / гра "Відповідай на питання" (вживання прийменника - в -).
    Учитель-логопед пропонує дітям відповісти на питання.
    Куди ти підеш, щоб навчитися плавати? - Я піду в басейн.
    Куди ти підеш, щоб подивитися кіно? - Я піду дивитися в кінотеатр.
    Куди ти підеш взяти книгу, щоб багато дізнатися? - Я візьму в бібліотеці.
    Куди піде мама, якщо потрібен лікар? - Мама піде в лікарню.
    Куди піде сестра, якщо потрібно зшити плаття? - Сестра піде в ательє.

    7. Д / гра "Розгадай слово". Учитель-логопед пропонує дітям картинки, на яких намальовані. рибалка, бджоляр, лісоруб, сажотрус. І просить пояснити, чому вони так названі.
    Рибалка - ловить рибу.
    Бджоляр - розводить бджіл.
    Лісоруб - рубає ліс.
    Садовод - розводить сад.
    Сажотрус - чистить труби.
    Після гри діти роблять висновок, що в одному великому слові живуть два маленьких слова.

    8. Д / гра "Ким хочеш бути. "
    Діти розповідають, ким вони хочуть бути, складають прості речення з союзом - або-.
    Я хочу бути вчителем або лікарем.
    Я хочу бути продавцем чи кухарем.

    9. Аналіз заняття.
    Д / гра "Обведи предмет по контору і назви його".
    Діти вгадують людині, яку професію потрібен цей предмет.
    Незнайка, спасибі вам хлопці, тепер я знаю, що на світі багато професій і всі вони потрібні і корисні. І я про це розповім своїм друзі. До побачення!
    Учитель-логопед: Незнайка приходь ще до нас в гості, хлопці тебе багато чому навчать.

    Бажаємо успіху!

    Логопеди рекомендують:


    Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

    Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

    Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

    Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

    Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...